سیا سقف سیا سقف .

سیا سقف

پوشش سقف

پوشش سقف

سقف­ها بخشی از هویت یک ساختمان هستند که علاوه بر مسادل سازه­ای و محیطی، بر زیبایی خانه هم تاثیر می­گذارند. از گذشته تا به حا مردم به دنبال بهترین راهکار بر پوشاندن چهاردیواری خانه­شان هستند تا معنی و مفهوم یک سقفی بالای سر را به بهترین شکلش داشته باشند.

این تلاش برای ساختن سقف منجر به این نتیجه شد که ما انواع سقف را داشته باشیم . این تفاوت­ها به دلیل ساختار اقلیمی منطقه، مصالح موجو در اطراف، تحمل سازه و در مرحله اخر زیبایی ساختمان است. در این بین اگر بخواهیم یک سقف را به عنوان پرکاربردترین سقف از گذشته تا به حال مورد بررسی قرار دهیم باید سقف شیب­دار را بشناسیم.

 

انواع سقف شیب دار

همان­زور که گفته شد در انتخاب سقف، گزینه های زیادی وجود دارند که هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند. تصمیم شما هم باید بر اساس زیبایی سقف باشد و هم وضعیت آب و هوایی منطقه ای که بنای شما در آن قرار گرفته است. پر طرفدارترین سقف در بین سقف­های سقف­های سه گوش هستند.سقف سه گوش، سقف بسیار متداولی است که می توانید آن را با مصالح متفاوتی در مناظق مختلف ببینید.

برای ساخت سقف حتما باید به شیب سقف توجه کرد و اندازه­هذ را در افزایش یا کاهش سقف در نظر گرفت. ادوین لوتینس (از معمارن بزرگ) همیشه از زاویه 45 درجه در شیب سقف ها دوری جسته است و حتی این اندازه زاویه شیب را اندازه زاویه زشت نامیده است، اگر سقفی که با این زاویه ساخته شود علاوه بر اینکه زیبایی کمتری نسبت به باقی سقف­ها دارد در مرحله سازه هم دچار مشکل می­شود و ساخت آن سخت و غیر مستحکم خواهد بود. به همین دلیل به زاویه یک سقف شیب­دار باید توجه ویژه­ای داشت..

 

انواع سقف شیبدار

سقف شیروانی نامتقارن (سقف های نمکدانی)

طراحی این سقف­ها به گونه­ای است که یک سمت از سمت دیگر بلندتر است و ساختاری مدرن به خانه می­دهد و برای خانه و ساختمان­های منفرد و مستقل مناسب است. این شکل از سقف در شمال کشور هم مقبولیت خاصی دارد چرا که این مدل سقف راهکاری مناسب برای دست­یابی به شیب بیشتر برای به دست­آوردن نتیجه­ای به مراتب بهتر می­باشد.

 

سقف مسطح شیب دار (سقف های گمبرل)

یکی دیگر از انواع سقف شیب­دار این نوع از سقف است که ساختارش دارای دو پانل است. این نوع از سقف دارای توازن نیست  و زاویه شیب سقف بالاتر به صورت پهن تر طراحی شده است در حالی که زاویه ی سقف پایین تر، تندتر می باشد. با نگاه کردن به این سقف متوجه پهنا و شیب تندتر یکی از ساندویچ پنل­ها خواهید شد

 

سقف چهار بر (سقف های منسرد)

این گونه از سقف­ها که با نام دیگر سقف فرانسوی بیشتر در کشورهای اروپایی کاربرد دارد، درواقع همان سقف های مسطح شیب دار هستند که دارای چهار پانل سقف هستند. در این مدل سقف در پانل های پایین تر شیب سقف بیشتر است و همچنین شکل سقف به گونه­ای است که پانل های پایین­تر زاویه کمتری به خودشان می­گیرند. با وجود این ساختار، فضایی به وجود می­آید که می­توان با تعبیه یک پنجره این فضا را به عنوان یک اتاق مورد استفاده قرار داد. قسمت های بالاتر این سقف از فاصله نزدیک قابل دیدن نیست و فقط از فاصله ی دور قابل دیدن می باشد.

 

سقف هرمی

پوشش سقف سقف­های هرمی که به دلیل ساختار ساده و در عین حال زیبا از مقبولیت خوبی برخوردار هستند دارای 4 پانل هستند که یه شکل هرم در کنار هم قرار می­گیرند و به همین دلیل اسم هرمی روی آن گذاشته شده است. برای خانه­ها و ساختمان­های کوچک استفاده می­شود و برای استفاده از آن باید دیوارهای خانه متقارن و هم­اندازه باشند. علاوه بر زیبایی و مطلوبیت ساختاری این سقف از لحاظ بلکه از نظر بهروری انرژی نیز گزینه مناسبی هستند.

 

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۵:۵۴ توسط:سیامک موضوع: نظرات (0)